1.Статут закладу освіти.

Download
Статут.pdf
Adobe Acrobat Document 6.1 MB


2.Ліцензія на впровадження освітньої діяльності.


3.Сертифікати про акредитацію освітніх програм, сертифікат про інституційну акредитацію закладу вищої освіти. 


4.Структура та органи управління закладу освіти.


5.Кадровий склад закладу освіти згідно з ліцензійними умовами.


---


 

---


---


  • Директор - Баронкіна Наталія Василівна
  • Вихователь -Креуш Ольга Володимирівна
  • Помічник вихователя - Припотенська Тетяна          Миколаївна
  • Медична сестра - Махлай Тетяна Михайлівна
  • Кухар - Морська Ольга Петрівна

 



6.Освітні програми, що реалізуються в закладі освіти, та перелік освітніх компонентів, що передбачені відповідною освітньою програмою.


Дитячий садок працює за Базовим компонентом дошкільної освіти та Програмою виховання і навчання дітей від двох до семи років "Українське дошкілля"



7.Територія обслуговування. закріплена за закладом освіти його засновником.


8.Ліцензований обсяг та фактична кількість осіб, які навчаються у закладі освіти.


9.Мова освітнього процесу.


10.Наявність вакантних посад, порядок і умови проведення конкурсу на їх заміщення(у разі його проведення).


11.Матеріально технічне забезпечення закладу освіти(згідно з ліцензійними умовами).


Відповідно до рішення Сидорівської сільської ради закріплена територія за ЗДО "Буратіно"


Садочок розрахований на 20 дітей, а фактично відвідує ЗДО 15 дітей.


Українська


 

 


Матеріально-технічне забезпечення включає:одноповерхове приміщення, ігровий майданчик.

Приміщення включає ігрову, спальну кімнати, їдальню, харчоблок,роздягальня ,внутрішню вбиральню.





12.Річний звіт про діяльність закладу.



13.Порядок прийому дітей до закладу.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


14.Інформація про використання публічних коштів.


Навчальний рік у дошкільному закладі починається 1 вересня і закінчується 31 травня наступного року. З 1 червня до 31 серпня (оздоровчий період) у дошкільному закладі проводиться оздоровлення дітей.

  Для зарахування дитини у дошкільний заклад необхідно пред'явити:

-  медичну довідку про стан здоров'я дитини;

-  медичну довідку про епідеміологічне оточення;

-  свідоцтво про народження дитини;

-  документ для встановлення батьківської плати.

 



Звіт

 

директор Сидорівського ЗДО«Буратіно» 

                                                                                               Баронкіної Наталії Василівни

 

за 2021-22 н.р.

 

 

 

 

  На виконання Національної доктрини розвитку освіти та наказу Міністерства освіти і науки України від 28.01.2005р. №55 «Про запровадження звітності керівників дошкільних, загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладів», відповідно до Положення про дошкільний навчальний заклад та Примірного положення про порядок звітування керівників дошкільних, загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладів про свою діяльність перед педагогічним колективом та громадськістю в травні поточного року проведено звітування директора Сидорівського ЗДО «Буратіно» Баронкіної Наталії Василівни в онлайн режимі.

 

Загальні відомості про ЗДО.

    

Головною метою дошкільного закладу є забезпечення реалізації прав громадян на здобуття дошкільної освіти, задоволення потреб громадян у нагляді, догляді та оздоровленні дітей, створення умов для їх фізичного, розумового і духовного розвитку.

    Діяльність закладу спрямована на реалізацію основних завдань дошкільної освіти : збереження та зміцнення фізичного та психічного здоров'я дітей; формування їх особистості , розвиток творчих здібностей та нахилів; забезпечення соціальної адаптації та готовності продовжувати освіту ; виховання потреби в самореалізації та самоствердженні; на удосконалення роботи з формування у дітей первинної життєвої компетентності за педагогічною спадщиною В.О.Сухомлинського.

     Безпосереднє керівництво дошкільним закладом ійсную я, завідувач, відповідно до Статуту.

      Заклад дошкільної освіти розрахований на 15 місць, станом на 31.05.2022 р. виховується 12 дітей у різновіковій групі. Зарахування дітей до дошкільного закладу здійснюється на основі заяв батьків, медичної довідки про стан здоров'я дитини, ксерокопії свідоцтва про народження дитини.

     Заклад дошкільної освіти  працює з 8 .00 – до 17 .00 годин з п’ятиденним робочим тижнем та дев’ять років перебуванням дітей.

     Навчальний рік у дошкільному закладі починається з 1 вересня і закінчується 31 травня наступного року.

     Дошкільний заклад закладу свою діяльність відповідно до річного плану , результати висвітлювалися на сайті закладу.

   План роботи схвалюється педагогічною роботою закладу, затверджується завідувачем ЗДО. 

   Організація навчально-виховного процесу здійснюється в україномовному режимі відповідно до Законів України «Про освіту», «Про дошкільну освіту», «Про мови», «Про охорону дитинства»; Національної доктрини розвитку освіти, Конвенції «Про права дитини»; Положення «Про дошкільний навчальний заклад»; Базового компоненту дошкільної освіти в Україні (нова редакція).

    Головною метою дошкільного закладу є забезпечення дошкільної освіти дітей, створення умов для їх психо - фізичного, розумового, естетичного розвитку .

    Розподіл навчального навантаження побудований з урахуванням максимально допустимого навантаження на дітей упродовж тижня. При цьому, освітній процес базується на поєднанні різних видів занять .

   слідом до штатного розкладу в ЗДО 7 працівників, з них педагогічних – 2 .

    Створено умови та вжити заходи щодо упровадження інноваційних педагогічних технологій у навчальний процес.

   Планування роботи в ЗДО розроблено відповідно до Інструктивно – методичного листа Міністерства освіти і науки України 2019-20н.р. На основі міністерських рекомендацій та відповідно до програмних вимог програми розвитку дитини дошкільного віку "Українське дошкільне училище" складається річний план роботи нашого закладу. Самим річним планом регламентувалася організація методичної роботи дошкільного навчального закладу, заходи щодо впровадження інноваційних педагогічних технологій у навчальний процес, відповідно до концептуальних закладів Базового компоненту дошкільної освіти (нової редакції). Вихователь Креуш О.В. використовується сучасними науковими розробками, авторськими методиками, зокрема М.Монтессорі (сенсорний розвиток) та І.Єфіменко (фізичне виховання)розробками занять, свят та розваг, матеріалами з досвіду роботи кращих педагогів, зокрема В. О. Сухомлинського.

      протягом року впроваджувалася в практику роботи інноваційного підходу на основі сучасних вимог до використання засобів фізичного виховання дошкільників їх навантаження під час проведення рухливих і спортивних ігор у повсюдному житті.

    Наш заклад працює разом з батьками,щодо формування мовленнєвої компетентності дошкільників засобами народознавства ; також методикою навчання дітей М.Монтессорі (сенсорний розвиток) І.Єфіменка(фізичне виховання) та основним напрямком виховання дітей залишається патріотичне виховання. Також вихователь використовує свої авторські дидактичні ігри, розроблені відповідно до вищеназваних методик.

Матеріально-технічна база ЗДО

    Для створення оптимальних умов перебування дітей у дошкільному закладі матеріально-технічна база постійно удосконалюється і модернізується, а саме в 2022 р.:

1. На виконання Закону України «Про енергозбереження» замінено мережу електроосвіти навчальної зони.

2. Виконано косметичний ремонт ігрової кімнати:

 - поклеєно нові шпалери;

- пофарбовано підлогу.

 3. Поповнено ігровий фонд, завдяки залученню спонсорських коштів.

4. Для забезпечення безпеки життєдіяльності дітей під час перебування на вуличному ігровому майданчику, постійно підтримується робота по благоустрою території.

    Соціальний захист, збереження та зміцнення здоров’я вихованців та педагогічних працівників працює згідно із Законом України «Про охорону праці» у дошкільному закладі забезпечення роботи з охорони праці і техніки безпеки, призначені відповідальні з питань охорони праці, затверджені інструкції з безпеки на робочому місці і безпеки організації життєдіяльності дітей та учасників освітнього процесу. Робота з забезпечення безпеки життєдіяльності дошкільного закладу та учасників освітнього процесу розроблена відповідно до нормативної бази та заходів безпеки праці.

    За період роботи ЗДО у 2021-22 рр. нещасних випадків з дітьми під час освітньої роботи і робітниками на робочому місці не відбулося.

     Колектив бере участь у розробці та обговоренні комплексних планів щодо покращення умов праці, санітарно – оздоровчих заходів, охорони довкілля та проводить заходи щодо їх виконання.

    При складанні річного плану роботи плануються заходи щодо організації роботи з охорони праці, збереження життя, здоров’я дітей і працівників, попередження дитячого та дорослого травматизму.

     Організовано проходження при прийомі на роботу і протягом ( двічі на рік) медичних оглядів працівників.

    Робота педагогічного колективу та всіх робітників ЗДО щодо профілактики дитячого травматизму будується на Базовому компоненті дошкільної освіти, яка спрямовує роботу педагогів на формування у дошкільників певної життєвої позиції, елементарної життєвої компетентності. Тільки систематична робота з питань безпеки життєдіяльності може виробити в дитячій свідомості стереотипи безпеки в життєвому середовищі. Тому робота нашого дошкільного закладу з профілактики дитячого травматизму має таке завдання:

- покращення якості освітньої роботи з дітьми щодо питань особистої безпеки та захисту життя;

- удосконалення теоретичних знань та практичних навичок вихователів щодо формування у дошкільників ціннісного ставлення до власного здоровʼя та життя;

- пропагування здорового способу життя серед дітей та батьків;

- проведено інструктаж з першочергових дій персоналу та посадових осіб ЗДО  у разі загрози виникнення терористичних або версійних актів .

    Протипожежна безпека у дошкільному навчальному закладі займає важливе місце в організації всієї роботи з охорони праці. Розроблено плани евакуації дітей на випадок пожежі, в наявності 8 вогнегасників, виконано протипожежну сигналізацію та призначено відповідних осіб. Проводяться евакуаційні заходи на випадок виникнення пожежі, тиждень пожежної безпеки згідно з наказом по ЗДО.

     Щороку по завершенню «Тижня безпеки» дітей узагальнюють одержані знання у своїх творчих роботах ( малюнки, вірші, творчі оповідання).

    Охорона життя, збереження та зміцнення фізичного та психічного здоров’я ᾽ я дітей – важливі завдання дошкільного закладу.

    У дошкільному закладі створюється соціальний захист працівників .

    Між адміністрацією і трудовим колективом закладу складений Колективний договір. Цей договір є нормативним актом, на підставі якого виробляється регулювання соціально – економічних, виробничих і трудових відносин.

    Щодо соціально – трудових пільг, гарантій, компенсаційних адміністрацій та органу профспілкової первинної організації забезпечуються належні умови соціального захисту працівників.

     Зобов'язання адміністрації, передбачені колективним договором, вимагається. У 2021-22 році вчасно виплачуються заробітна плата і аванси, всі педагоги отримують доплату за заслуги років, та престиж (20%), всі працівники отримують грошову винагороду за сумлінну працю.

Забезпечення фізичного виховання, медичного обслуговування та організації харчування вихованців

     На виконання вимог з фізичного виховання дітей дошкільного віку робота перебувала в кількох напрямках відповідно до Законів України «Про дошкільну освіту», «Про фізичну культуру і спорт», Положення про організацію фізичного виховання і масового спорту в дошкільних, загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладах. закладах України

    Вирішенню завдань фізичного розвитку дітей в дусі відповідного ставлення до власного здоров’я та профілактики захворюваності, сприяли:

- систематичне і своєчасне проведення медичних оглядів згідно з наказом дітей МОЗ України „Про удосконалення амбулаторно-поліклінічної допомоги дітям в Україні” № 434 від 29.11.2002;

- систематичне медико-педагогічне вивчення організації навчально-виховного процесу: здійснення постійного контролю за дотриманням рухового режиму протягом дня та розподілом психофізичного навантаження на поняття з фізкультури.

    Велику увагу в течії навчального року колектив дошкільного закладу приділяв формуванню здоров'я зберігає компетентність дітей.

    Ефективність оздоровчих заходів визначалася поєднанням комплексної інтенсивної оздоровчо-профілактичної роботи з корекційно-педагогічними заходами в умовах звичайного режиму життя дошкільників.

    Результати роботи розглядались на виробничих нарадах колективу ЗДО .

    Серед багатьох чинників, що забезпечують необхідний рівень фізичного та психічного розвитку дитини, один із головних, є раціональний режим. Основним принципом правильної організації режиму дня є його відповідність віковим психофізичним особливостям дошкільника. Вона обумовлена задоволенням потреб у сні, відпочинку, їжі, діяльності, рухах .

     Щомісячно сестрою медичною проводився аналіз стану хворобливості і здоров'я дітей. Вихователь врахував ала ці показники під час проведення занять з фізичної культури, організації рухового режиму впродовж дня, загартовуючих заходів, рухливих ігор тощо. У групі, за результатами обстеження дітей спеціалістами та антропометричними вимірюваннями, наявний листок здоров'я вихованців, згідно з яким проводилося маркування меблів, реалізується індивідуальний підхід під час фізкультурно-оздоровчої роботи.

     Особлива увага приділялася дітям раннього віку в період адаптації по забезпеченню їх оптимальної життєдіяльності під час перебування в дитячому садку - відвідування освітньо-ігрової діяльності та фізкультурного дозвілля, широке застосування сенсорних технологій, пальчикової гімнастики тощо. Результатом цієї роботи є динаміка зниження вірусних та гострих простудних захворювань у групі.

     У дошкільному закладі створювали сприятливі умови для організації доцільного та якісного харчування.

     З боку завідувача та медичного працівника в течії року здійснюється систематичний контроль за дотриманням санітарно-гігієнічних умов організації харчування. послідовно до графіка проводились планові та оперативні перевірки щодо організації харчування, виходу страв та якістю приготування їжі. Готуючи страви, кухар суворо дотримувався технології приготування їжі, нормативного об'єму страв. Продукти харчування та продовольча сировина надходили від постачальників із супровідними документами. З боку вихователь здійснюється постійний контроль за культурою харчування вихованців. Режим харчування забезпечується відповідно до режиму дня групи.

     Щотижня я веду прийом громадян з особистих питань та з питань діяльності навчального закладу, розглядаю пропозиції, зауваження, прохання викладені батьками, радою, батьківським комітетом тощо, інформую відділ освіти про прийняті рішення.